2017-01-07
Dievišķā liturģija Kristus Piedzimšanas svētkos Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

Naktī no 6. uz 7. janvāri, mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus Piedzimšanas svētkos, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Virsganam līdzkalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, Rīgas apriņķa prāvests virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks, un katedrāles klēriķi. Dievkalpojumā dziedāja katedrāles koris reģentes Natālijas Mudrajas vadībā. Katedrālē pulcējās desmitiem ticīgo no visas Rīgas, lai svētkos lūgtos kopā ar savu Virsganu. Daudzi no ticīgajiem šajā naktī saņēma Svētās Kristus Dāvanas.

Dievkalpojuma tiešraidi bija iespējams skatīties LTV 1. kanālā.

Pirms Svētā Vakarēdiena pasniegšanas ticīgajiem Rīgas Skolēnu pils koris „Akolada” Oksanas Čerkasovas vadībā izpildīja Kristus Piedzimšanas svētku dziedājumus.

Dievišķās liturģijas noslēgumā garīdznieki nodziedāja svētku tropāru, kondaku un augstiteikšanu.

Savā sprediķī Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs apsveica visus ticīgos Kristus Piedzimšanas svētkos. Valdnieks uzsvēra, ka mūsu Pestītājs Jēzus Kristus, dzimis nabadzīgā alā, parādīja mums apbrīnojamu patiesas pazemības piemēru, un tajā pašā laikā arī Dievišķās slavas tēlu. „Dieva Dēls, visvarenais, piedzima uz zemes. Viņš piedzima alā, kur bija auksti, kurā gani uz nakti sadzina lopus un nebija, kur nolikt bērnu... Visi neskaitāmie debesu spēki, viss nesaskaitāmais eņģeļu pulks slavēja Dievu ar vārdiem: „Gods Dievam augstumos, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts”. Kas var būt brīnišķīgāks par eņģeļu līksmību, kas var būt brīnišķīgāks par viņu prieku, kas var būt augstāks par viņu slavas dziesmu”. Virsgans arī uzsvēra, ka miers virs zemes, par kuru mēs lūdzamies dievkalpojumos, iespējams tikai, pateicoties katra no mums darbiem un lūgšanām. „Miers mūsu pašu sirdī – tas ir tas mazais pienesums kopīgajā mierā virs zemes, kuru var pienest ikviens no mums. Tādēļ, dārgie brāļi un māsas, šajā svētku dienā aicinu jūs atrast mieru, klusumu savā sirdī, lai mums apkārtējā pasaulē kļūtu mazāk bēdu un nelaimju”.

Svētdien, 8. janvārī, Viņa Eminence kalpos Dievišķo liturģiju sirdssk. Radoņežas Sergija baznīcā Rīgas Svētās Trijādības-Sergija sieviešu klosterī. Dievkalpojuma sākums plkst. 9:00.

Šīs pašas dienas vakarā Visaugstisvētītais Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot Rīgas prāvestības garīdzniekiem, kalpos Lielo vakara dievkalpojumu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē. Dievkalpojuma sākums plkst. 17:00.

LPB preses dienests


 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV