2017-01-08
Liturģija otrajā Kristus Piedzimšanas svētku dienā Augstisvētītā Bīskapa Aleksandra vadībā Rēzeknē

2017. gada 8. janvārī, otrajā Kristus Piedzimšanas svētku dienā, Vissvētās Dievadzemdētājas kopējas godināšanas un svēto taisno Jāzepa Saderinātā, ķēniņa Dāvida un Jēkaba, Kunga brāļa, piemiņas dienā, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs kalpoja Dievišķo liturģiju savā otrajā katedrālajā pilsētā – Rēzeknē, Dievmātes Piedzimšanas katedrālē.

Augstisvētītajam Valdniekam līdzkalpoja Rēzeknes apriņķa prāvests virspriesteris Viktors Teplovs, katedrāles klēriķis priesteris Georgijs Šelomienko un Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis diakons Aleksandrs Akatovs.

Dievišķajā liturģijā izskanēja lūgumi par mieru Ukrainā un pateicības lūgumi par Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsganiem un viņu Dieva sargāto draudzi.

Dievkalpojuma noslēgumā tika nodziedāt svētku tropārs, kondaks un augstiteikšana, pēc tam uzsaukts ilgu gadu vēlējums.

Savā sprediķī Viņa Eminence apsveica Rēzeknes iedzīvotājus Kristus Piedzimšanas svētkos un pastāstīja par Dievišķo Gaismu – Kristu Pestītāju, Kurš atnāca virs zemes, lai glābtu cilvēci.

LPB preses dienests

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV