2017-01-09
Kristus Piedzimšanas svētku Lielais vakara dievkalpojums Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā

Kristus Piedzimšanas svētku otrās dienas, 8. janvāra, vakarā, Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, līdzkalpojot Rīgas prāvestības garīdzniekiem, kalpoja svētku Lielo vakara dievkalpojumu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Viņa Eminencei līdzkalpoja Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, Rīgas apriņķa prāvests virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks, Valmieras apriņķa prāvests virspriesteris Nikolajs Tihomirovs, Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klostera pārzinis igumens Makārijs (Kirilovs) un Rīgas prāvestības garīdznieki. Dievkalpojumā lūdzās Rīgas Svētās Trijādības-Sergija sieviešu klostera pārzine igumene Magdalēna (Polin) ar klostera māsām. Šajā vakarā katedrālē pulcējās simtiem ticīgo no visas Rīgas, lai apsveiktu savu Virsganu gaišajos Kristus Piedzimšanas svētkos.

Vakara dievkalpojuma noslēgumā garīdznieki Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā slavēja Piedzimušo Dievbērnu, nodziedot svētku tropāru, kondaku un augstiteikšanu, pēc tam tika nolasīts Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra Kristus Piedzimšanas svētku vēstījums krievu un latviešu valodā.

Rīgas apriņķa prāvests virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks nolasīja apveikumu no Rīgas prāvestības klēra un ticīgajiem. Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra, Daugavpils eparhijas klēra un ticīgo vārdā  Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Vadītāju apsveica priesteris Dionīsijs Gorjunovs, kurš nolasīja apsveikumu un dāvanā pasniedza Visaugstisvētītajam Valdniekam Virsgana zizli.  

Pēc tam Metropolīts Aleksandrs apsveica visus klātesošos Kristus Piedzimšanas svētkos, pateicās garīdzniekiem un ticīgajiem par kopīgajām lūgšanām un novēlēja visiem mieru, veselību un labklājību jaunajā gadā. Valdnieks pastāstīja par nozīmīgākajiem notikumiem Baznīcas dzīvē aizvadītajā gadā, īpaši atzīmējot martā notikušo Augstisvētītā Jelgavas Bīskapa Jāņa arhiereja hirotoniju, uzsverot mūku dzīves un virsgana kalpošanas smagumu un grūtības, kuras vienlaikus ļauj īpaši skaidri apzināties Pareizticības svētumu un Dieva žēlastību pret ļaudīm.

LPB preses dienests

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV