2017-01-08
Dievišķā liturģija Kristus Piedzimšanas svētku otrajā dienā Limbažu Kunga Apskaidrošanās baznīcā Augstisvētītā Bīskapa Jāņa vadībā

Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību svētdien, 2017. gada 8. janvārī, Vissvētās Dievadzemdētājas kopējas godināšanas un svēto taisno Jāzepa Saderinātā un ķēniņa Dāvida piemiņas dienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju Limbažu Kunga Apskaidrošanās baznīcā.

Aukstajā un sniegotajā rītā, skanot baznīcas zvanu skaņām, Augstisvētīto Valdnieku Jāni baznīcas priekšnamā ar ziediem sagaidīja vecākā draudzes locekle un draudzes vecākā Anna Garklāva. Desmitiem dievlūdzēju no Limbažiem, Mazsalacas un citām apkārtnes apdzīvotajām vietām pulcējās dievnamā, lai piedalītos Dievišķajā liturģijā, kuru vadīja Limbažu baznīcas pārzinis Augstisvētītais Bīskaps Jānis.

Valdniekam Jānim līdzkalpoja Valmieras apriņķa prāvests mitroforais virspriesteris Nikolajs Tihomirovs, Rīgas sv. labtic. lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis virspriesteris Valērijs Krastiņš, Limbažu draudzē kalpojošais priesteris Pāvils Kušnarjovs, Rīgas Svētās Trijādības baznīcas Pārdaugavā klēriķis diakons Gurijs Vilciņš un Jelgavas Simeona un Annas katedrāles klēriķis Vasīlijs Kovaļonoks. Dievkalpojumā dziedāja Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas koris reģentes Irīnas Kildišas vadībā.

Liturģijas laikā izskanēja pateicības lūgumi par Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsganu, Limbažu draudzes labdaru un ziedotāju veselību. Vairākas ektēnijas dievkalpojumā izskanēja latviešu valodā, bet Ticības simbols un lūgšana „Mūsu Tēvs” tika dziedāti divreiz – baznīcslāvu un latviešu valodā.

Dievkalpojuma noslēgumā tika uzsaukts ilgu gadu vēlējums Svētīgākajam Patriarham Kirilam, Visaugstisvētītajam Metropolītam Aleksandram, Augstisvētītajam Bīskapam Aleksandram un Augstisvētītajam Bīskapam Jānim ar viņu Dieva sargāto draudzi. Pēc tam latviešu valodā izskanēja ilgu gadu vēlējums Latvijas valstij, varā, armijai un tautai, Limbažu pilsētas vadītājam ar darbiniekiem un visiem Limbažu iedzīvotājiem, šī dievnama labdariem un ziedotājiem un visiem pareizticīgajiem ļaudīm.

Savā sprediķī Augstisvētītais Bīskaps Jānis runāja par svētku būtību un uzsvēra, cik liela nozīme ikviena ticīga cilvēka dzīvē ir Kristus Piedzimšanas svētkiem. Sprediķa turpinājumā Valdnieks pateicās draudzes locekļiem par sagatavošanos dievkalpojumam un īpaši izgreznoto baznīcu, dziedātājiem – par brīnišķīgo dziedāšanu, bet visiem viesiem un ticīgajiem – par piedalīšanos dievkalpojumā. Pēc sprediķa Valdnieku Jāni ar dāvanu un ziediem Kristus Piedzimšanas svētkos apsveica svētdienas skolas bērni un pasniedzēja. Pēc tam ticīgajiem bija iespēja saņemt Augstisvētītā Bīskapa Jāņa Virsgana svētību.

Pateicoties baznīcas pārziņa Augstisvētītā Bīskapa Jāņa gādībai, draudzes locekļu un ziedotāju pūlēm, dievnams top arvien skaistāks un sakoptāks, un kļuvis par Limbažu novada pērli.

Sagatavojis priesteris Pāvils Kušnarjovs

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV