2017-02-11
Rīgā notiek Kristus Pretīmņemšanas svētku dienas

Sestdien, 11. februārī, svētmocekļa Ignātija Dievnesēja piemiņas dienā, ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika pirmā jauniešu Dievišķā liturģija, kuru organizēja Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Jaunatnes lietu nodaļa.

Dievkalpojumu vadīja virspriesteris Artēmijs Kučinskis, Jaunatnes lietu nodaļas vadītājs un Rīgas katedrāles klēriķis. Viņam līdzkalpoja Viļņas-Lietuvas eparhijas Jaunatnes lietu komisijas vadītājs priesteris Konstantīns Lazukins, Daugavpils-Rēzeknes eparhijas Reliģiskās izglītības un katehizācijas nodaļas darbinieks priesteris Aleksandrs Jukimovičs, priesteris Aleksandrs Levins un Rīgas katedrāles klēriķis diakons Jevgēņijs Samuilovs.

Kā zināms, 15. februārī, Kunga Pretīmņemšanas svētku dienā , tiek svinēta Vispasaules pareizticīgās jaunatnes diena. Ar Viņa Eminences Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību 11. un 12. februārī, Kunga Pretīmņemšanas svētku priekšvakarā, Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Jaunatnes lietu nodaļa pirmo reizi rīko Latvijas pareizticīgās jaunatnes festivālu.

11. februārī Rīgas katedrāli piepildīja jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem, viesi no Lietuvas un Igaunijas, daudzi no viņiem saņēma Svētās Kristus Dāvanas. Dievkalpojuma atmosfēra šajā dienā bija īpaša – klusa un svinīga. Nesen izveidotais jauniešu koris Anastasijas Kildišas vadībā pirmo reizi dziedāja dievkalpojumā.

Dievkalpojuma noslēgumā t. Artēmijs vērsās pie jauniešiem ar sprediķi. Viņš dievlūdzējiem nodeva svētības vārdus no Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra un uzsvēra jauniešu liturģijas noslēgumu, jaunatnes nozīmīgumu un atbildību Baznīcā.

Pēc dievkalpojuma visi katedrāles draudzes jaunieši un viesi tika uzaicināti uz katedrāles Svētdienas skolas telpām, kur viņiem bija sagatavots mielasts.

Iestiprinājušies un savstarpēji parunājušies, jaunieši devās uz katedrāles lejas baznīcu, kur notika priestera Konstantīna Lazukina lekcija par cilvēka izvēli starp garīgo dzīvi un nāvi. Saruna ar t. Konstantīnu tās dalībniekus neatstāja vienaldzīgus. Sarunas gaitā tika parādīti kristīgo kopienu veidotie videosižeti, kuros tika atklāta daudzu mūsdienu pasaulē notiekošo notikumu garīgā nozīme: upurēšanās un cietsirdība, atbildība un vienaldzība. Pēc sarunas daudzi dalībnieki aktīvi dalījās savos iespaidos par dzirdēto, aicinot uz labiem darbiem, žēlsirdību un mīlestību.  

Pēc tam viesiem un citiem interesentiem tika piedāvāta interesanta ekskursija pa Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāli un ekskursija pa Vecrīgu, iepazīstinot ar tās pareizticīgo vēsturi. Ekskursiju vadīja Anna Zekuna.

Šī piesātinātā diena noslēdzās ar Visnakts dievkalpojumu Rīgas baznīcās.

Visi sestdienas pasākumu dalībnieki bija apmierināti ar notikušo un ar prieku atvadījās līdz svētdienas rītam, kad noslēgsies Kunga Pretīmņemšanas svētku jaunatnes dienas Latvijā.

LPB Sinodes jaunatnes lietu nodaļa

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 2017. gada 26. martā. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV