2017-02-16
Dievišķā liturģija un Krusta gājiens Jelgavas Simeona un Annas katedrāles altārsvētkos

16. februārī, pašā svēto taisno Simeona Dievsaņēmēja un pravietes Annas piemiņas dienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Dievišķo liturģiju Jelgavas sv. Simeona un Annas katedrālē tās altārsvētku dienā.

Augstisvētītajam Valdniekam Jānim līdzkalpoja Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles klēriķis virspriesteris Artēmijs Kučinskis, Jelgavas katedrāles klēriķi priesteris Aleksandrs Razdaibeda un diakons Vasīlijs Kovaļonoks, Rīgas Jāņa Priekšteča baznīcas klēriķis hierodiakons Germans (Kartašovs), Rīgas sv. labtic. lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis diakons Aleksandrs Akatovs.  

Dievkalpojumā lūdzās Tukuma svt. Nikolaja baznīcas pārzinis virspriesteris Joanns Šenroks, Jelgavas katedrāles draudzes vecākais Vladimirs (Edvards) Priede, baznīcas padomes locekļi un desmitiem ticīgo, kuri bija ieradušies dalīties altārsvētku priekā.

Altārsvētku dienā Dievišķajā liturģijā izskanēja pateicības lūgumi par Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsganu, klēra un draudzes locekļu, dievnama cēlēju un labdaru un ziedotāju veselību.

Dievkalpojuma noslēgumā tika kalpots aizlūgums un notika Krusta gājiens. Aizlūguma noslēgumā Valdnieks Jānis nolasīja lūgšanu svētajiem taisnajiem Simeonam un Annai, pēc tam tika nodziedāta augstiteikšana Kunga Pretīmņemšanas svētkiem un taisnajiem Simeonam un Annai. Pēc tam tika uzsaukts ilgu gadu vēlējums Svētīgākajam Patriarham Kirilam, Visaugstisvētītajam Metropolītam Aleksandram, Augstisvētītajam Bīskapam Aleksandram un Augstisvētītajam Bīskapam Jānim, mūsu Dieva sargātajai Latvijas valstij un visiem pareizticīgajiem kristiešiem, kas svin šo svētku dienu.

Savā sprediķī katedrāles pārzinis Augstisvētītais Valdnieks Jānis nodeva Virsgana svētību un apsveikumu altārsvētkos no Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra, pateicās katedrāles vecākajam Vladimiram (Edvardam) Priedem un draudzes padomei par sagatavošanos altārsvētkiem, korim par dziedāšanu, bet līdzkalpojušajiem garīdzniekiem par kopīgas lūgšanas prieku.   

LPB preses dienests

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 2017. gada 26. martā. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV