2017-03-12
Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani apsveikuši Bīskapu Jāni arhiereja hirotonijas pirmajā gadadienā

2017. gada 12. martā, 2017. gada 12. martā, Lielā gavēņa otrās svētdienas un svētītāja Grigorija Palamas, Tesaloniku arhibīskapa, piemiņas dienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja svt. Vasīlija Lielā Dievišķo liturģiju Jelgavas Simeona un Annas katedrālē. Šajā dienā Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani – Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs – apsveica Augstisvētīto Jelgavas Bīskapu Jāni bīskapa hirotonijas pirmajā gadadienā.

Pirms gada, Lielā gavēņa otrajā svētdienā, svētītāja Grigorija Palamas piemiņas dienā, Maskavas Visžēlīgā Pestītāja baznīcā Mitino notika  Augstisvētītā Valdnieka Jāņa bīskapa hirotonija (2018. gada 27. martā). Virsganu vidū, kuri  šajā dienā līdzkalpoja Svētīgajam Maskavas un visas Krievzemes Patriarham Kirilam,  hirotonijas kārtā piedalījās Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Virsgani – Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs un Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs.

Šajā svētku dienā Augstisvētītajam Valdniekam Jānim Dievišķajā liturģijā līdzkalpoja Jelgavas katedrāles klēriķi priesteris Aleksandrs Razdaibeda un diakons Vasīlijs Kovaļonoks, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles klēriķis priesteris Pāvils Peļevins un Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis diakons Aleksandrs Akatovs.

Dievkalpojumā dziedāja katedrāles koris reģentes Jeļenas Kravčenko vadībā. Liturģijas laikā izskanēja īpaši lūgumi par mieru Ukrainā un pateicības lūgumi par Svētīgāko Patriarhu Kirilu, Visaugstisvētīto Metropolītu Aleksandru un Augstisvētīto Bīskapu Jāni ar viņu Dieva sargāto draudzi.

Dievišķās liturģijas noslēgumā Augstisvētītais Valdnieks Jānis un līdzkalpojušie garīdznieki kalpoja pateicības aizlūgumu. Pēc tam tika uzsaukts ilgu gadu vēlējums Svētīgākajam Patriarham Kirilam, Visaugstisvētītajam Metropolītam Aleksandram, Augstisvētītajam Bīskapam Aleksandram, Augstisvētītajam Bīskapam Jānim, viņu Dieva sargātajai draudzei, mūsu Dieva sargātajai Latvijas valstij un visiem pareizticīgajiem kristiešiem.

Dievkalpojuma noslēgumā Valdnieks Jānis pateicās visiem līdzkalpojušajiem klēriķiem, draudzes locekļiem, dziedošajiem un kalpojušajiem par piedalīšanos šodienas liturģijā, apsveica dievgaldniekus ar Svēto Kristus Dāvanu saņemšanu un vērsās pie klātesošajiem ar sprediķi par šodien lasītā Evaņģēlija tēmu (Mk. 2, 1-12; Jņ. 10, 9-16). Valdnieks pastāstīja arī svētītāja Grigorija Palamas dzīvesstāstu un par viņa teoloģisko darbu lielo nozīmi Pareizticīgās Baznīcas mācības un dogmatu izveidošanā un nostiprināšanā.

Lielā gavēņa otrajā svētdienā aprit gads kopš Augstisvētītā Valdnieka Jāņa hirotonijas par Jelgavas Bīskapu, Rīgas eparhijas vikāru. Par godu šim svētku notikumam Viņa Eminencei līdzkalpojušie klēriķi apsveica Valdnieku un izsacīja savus laba vēlējumus.

Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Valdošā Virsgana Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra un Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra vārdā apsveikumus hirotonijas pirmajā gadadienā nodeva Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles klēriķis priesteris Pāvils Peļevins. Viņa Eminencei  dāvanā tika pasniegti piemiņas krusts un panagija, kā arī baltu rožu pušķis un svētā prosfora par lūgšanu kopības un uzmanības zīmi.

Augstisvētītais Valdnieks pateicās t. Pāvilam par nodotajiem apsveikumiem un dāvanu no Latvijas Virsganiem un lūdza nodot Visaugstisvētītajam Metropolītam Aleksandram pateicības vārdus par apsveikumu, tēvišķo gādību un uzmanību, kuru viņš izrāda, vadot, pamācot un palīdzot spert pirmos soļus grūtajā Virsgana kalpošanā.

Pēc tam Valdnieku Jāni Arhiereja kalpošanas pirmajā gadadienā sveica klēriķi un daudzie Jelgavas katedrāles draudzes locekļi.

LPB preses dienests,
Vlada Surica foto


 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV