2017-03-15
Iepriekšiesvētīto Dāvanu liturģija Augstisvētītā Bīskapa Jāņa vadībā
2017. gada 15. martā, Lielā gavēņa trešās nedēļas trešdienā, Dievmātes ikonas “Varenā” piemiņas dienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpoja Ieriekšiesvētīto Dāvanu Divišķo liturģiju Jelgavas Simeona un Annas katedrālē.

Augstisvētītajam Valdniekam līdzkalpoja Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis virspriesteris Sergijs Nazarovs un Jelgavas katedrāles klēriķi priesteris Aleksandrs Razdaibeda un diakons Vasīlijs Kovaļonoks.

Šajā dienā sava svētceļojuma uz Valgundes Kristus Apskaidrošanās sieviešu klosteri ietvaros Jelgavas katedrāli apmeklēja Rīgas svētā labticīgā lielkņaza Ņevas Aleksandra baznīcas Svētdienas skolas audzēkņi. Bērni kopā ar vecākiem un pedagogiem piedalījās Iepriekšiesvētīto Dāvanu Dievišķajā liturģijā, devās uz grēksūdzi un saņēma Svētās Kristus Dāvanas. Ar Augstisvētītā Valdnieka Jāņa svētību daži zēni kalpoja altārī.

Dievkalpojuma noslēgumā Valdnieks Bīskaps vērsās pie garīdzniekiem un ticīgajiem ars sprediķi par šodienas svētku notikumu – Dievmātes ikonas “Varenā” brīnumaino parādīšanos Kolomnas ciemā pie Maskavas 1917. gada 2./15. martā. Sprediķa noslēgumā Augstisvētītais Valdnieks Jānis pateicās ticīgajiem par viņu lūgšanām un svētīja visus ar savu svētību.

Pēc dievkalpojuma viesiem no Rīgas notika ekskursija pa Jelgavas katedrāli, kuras laikā viņi iepazinās ar katedrāles vēsturi un īpaši godājamām ikonām, pēc tam visi tika uzaicināti uz kopīgu mielastu. Pēc Jelgavas katedrāles apmeklējuma Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas Svētdienas skolas audzēkņiem bija ekskursija pa Jelgavu, pēc kuras viņi devās uz sava svētceļojuma galveno mērķi – Valgundes Kristus Apskaidrošanas sieviešu klosteri, kur godināja klostera svētumus un apmeklēja kapsētu. Stiprinājušies ar klostera maltīti, kuru gādīgi bija sagatavojušas klostera māsas, svētceļnieki sekmīgi atgriezās Rīgā.

17. martā, Lielā gavēņa trešās nedēļas piektdienā, Augstisvētītais Jelgavas Bīskaps Jānis, Rīgas eparhijas vikārs, kalpos Iepriekšiesvētīto Dāvanu Dievišķo liturģiju Jelgavas Simeona un Annas katedrālē. Stundu lasīšanas sākums plkst. 7:30.

LPB preses dienests

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV