2017-03-18
Visnakts dievkalpojums Bīskapa Aleksandra vadībā Lielā gavēņa Krusta godināšanas svētdienas priekšvakarā

18. marta vakarā, Lielā gavēņa trešās nedēļas svētdienas, Krusta godināšanas, priekšvakarā, Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes Bīskaps Aleksandrs, kalpoja Visnakts dievkalpojumu ar Kunga Godājamā un Dzīvudarošā Krusta iznešanas kārtu Daugavpils Borisa-Gļeba katedrālē.

Augstisvētītajam Valdniekam dievkalpojumā līdzkalpoja Borisa-Gļeba katedrāles klēriķi: katedrāles atslēgu glabātājs virspriesteris Georgijs Popovs, Daugavpils-Rēzeknes eparhijas sekretārs priesteris Georgijs Petrovskis, priesteris Toms Šiklovs un diakons Romāns Smirnovs; Rīgas Ņevas Aleksandra baznīcas klēriķis diakons Aleksandrs Akatovs.

Saskaņā ar Baznīcas kanoniem, Lielā gavēņa trešajā sestdienā visos pareizticīgo dievnamos Visnakts dievkalpojuma laikā no altāra dievnama vidū tiek iznests Krusts, kuru godina svētkalpotāji un ticīgie.

Rīta dievkalpojumā, Lielās slavas dziesmas noslēgumā, Augstisvētītais Valdnieks Aleksandrs kalpoja Godājamā un Dzīvudarošā Krusta iznešanas kārtu. Krusts pa perimetru tika iznests cauri katedrālei un novietots uz centrālā analoja, pēc tam notika trīskārša kvēpināšana un paklanīšanās Godājamam Krustam. Pēc tam Bīskaps Aleksandrs svaidīja garīdzniekus un ticīgos ar iesvētītu eļļu. Dievkalpojuma noslēgumā Augstisvētītais Virsgans apsveica pareizticīgos kristiešus ar Kunga Dzīvudarošā Krusta iznešanu, atgādinot, ka Krusta godināšanas svētdiena ir Lielā gavēņa vidus, un tuvina visus gaišajiem Kristus Augšāmcelšanās svētkiem.

Rīt, 19. martā, Augstisvētītais Virsgans kalpos Dievišķo liturģiju šajā pašā katedrālē. Stundu lasīšanas sākums plkst. 8:20. Liturģijas noslēgumā tiks kalpots aizlūgums par godu Daugavpils-Rēzeknes eparhijas dibināšanas 4. gadadienai.

LPB preses dienests,
V. Margēviča foto

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV