2017-03-19
Dievišķā liturģija Krusta godināšanas svētdienā Visaugstisvētītā Metropolīta Aleksandra vadībā Rīgas katedrālē

2017. gada 19. martā, Krusta godināšanas svētdienā, , Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs, kalpoja svt. Vasīlija Lielā Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē.

Visaugstisvētītajam Valdniekam līdzkalpoja Rīgas apriņķa prāvests mitroforais virspriesteris Jēkabs Prisjažņuks un katedrāles klēriķi.

Dievkalpojumā dziedāja katedrāles koris.

Pirms Svētā Vakarēdiena pasniegšanas ticīgajiem Valdnieks Metropolīts vērsās pie dievlūdzējiem ar sprediķi, kurā pastāstīja par Kunga Godājamā Krusta godināšanas nozīmīgumu. „...Šodien, Lielā gavēņa dienās, mēs, līdzīgi kareivjiem, veicam pārgājienu, bet tikai nevis pret redzamiem ienaidniekiem, bet gan pret ļaunuma gariem. Cīņa pret tiem ir simtreiz grūtāka kā parastu karavīru darbs. Mūsu ienaidnieks ir neredzams, mums neapzināms, bet vienlaikus viņš ir visur. Grēks ūs sasniedz visur un, īpaši mūsdienās, caur televizoru un datoru ekrāniem, kur bieži vien mēs neredzam nekādus ierobežojumus, vienīgi izpatikšanu jebkādām cilvēku iegribām. Un cik viegli šādā gadījumā, nejūtot robežas, bet jūtot tikai visatļautību, zaudēt iekšējo mieru, nodoties kaislībām, aizmirstot, atraujoties no lūgšanas un gavēņa... Krusts ir tas, kurš palīdz mums šajā cīņā ar grēku, ar ļaunumu. Krusts iedvesmo mūs uz garīgiem varoņdarbiem, dāvā mums gara un miesas spēkus, atbalsta mūs gavēņa laikā... Tādēļ šodien Krusts tiek iznests visas pasaules pareizticīgo dievnamos – gan Krievijā, gan pie mums, gan arī Amerikā un Āfrikā, visur, kur vien ir pareizticīgie ļaudis, par pamācību mums, par atgādinājumu mums par Viņa dzīvudarošo spēku”.

Pēc Dievišķās liturģijas notika Kunga Godājamā Krusta godināšana, pēc tās Virsgans vēlreiz apsveica dievlūdzējus Krista godināšanas svētdienā, vēlreiz atgādināja par Godājamā Krusta godināšanas nozīmīgumu. Sprediķa noslēgumā Valdnieks pateicās visiem par lūgšanām un svētīja visus ar savu svētību.

 
LPB preses dienests

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 9.aprīlī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV